| | Niedziela - Zamknięte
Dzisiejszy świat ciągle się zmienia, obecnie nie potrafimy wyobrazić sobie życia bez smartfona i dostępu do internetu a niedługo stanie się tak z wieloma systemami informatycznymi w naszych domach.

Nowoczesne telewizory, lodówki czy automatyczne bramy garażowe to tylko niektóre z elementów inteligentnego domu. Dzięki internetowi rzeczy możliwe jest dzisiaj sterowanie ogrzewaniem, otwieranie okien a nawet włączanie piekarnika. Wiele rozwiązań nie jest podyktowanych jedynie wygodzie. W wielu przypadkach ich celem jest energooszczędność oraz ochrona środowiska. Wyposażenie domu w czujniki naświetlenia sprawią, że nawet podczas nieobecności domowników odsłaniać się będą poszczególne żaluzje, które wpuszczą więcej światła do pomieszczeń, które rano były zaciemnione. Wiele inteligentnych domów korzysta ze źródeł energii odnawialnej co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie rachunków za prąd i ogrzewanie.
Dom przyszłości powinien także umożliwiać sterowanie całym systemem za pomocą jednego urządzenia lub całkowitą automatyzację takich zadań jak włączanie ogrzewania czy odsłanianie okien. Wiele nowych budynków projektowanych jest od razu z myślą o inteligentnych systemach, dlatego ich implementacja jest prosta. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zastosować takie rozwiązania w istniejących już domach. Nie wiąże się to z dużym remontem, ponieważ większość systemów działa bezprzewodowo i wystarczy jedynie montaż centralnego interfejsu do zarządzania całym systemem.

Inteligentne domy to przyszłość, która zbliża się coraz większymi krokami. Od sterowania światłem, po regulację ogrzewaniem w zależności od pory dnia i nocy, to wszystko sprawia, że nasze życie staje się wygodniejsze i zwyczajnie lepsze.

Call Now Button