| | Niedziela - Zamknięte
Avatar

Kamery do monitoringu – jakie wybrać?

Założenie monitoringu znacznie zwiększa bezpieczeństwo swojego domu lub firmy. Rozwój technologii sprawił, że ceny kamer spadły i jest to obecnie jedno z najbardziej popularnych zabezpieczeń. Niestety spowodowało to, że kupno kamery do monitoringu nie jest prostą sprawą. Jak zatem wybrać odpowiednią, która spełni wszystkie potrzeby?

W zależności od możliwości można wyróżnić kilka rodzajów kamer. Najpopularniejsze z nich to kamery sieciowe (IP) oraz analogowa telewizja przemysłowa CCTV. Obecnie na prowadzenie wysuwają się te pierwsze, ponieważ oferują jakość Full HD i duży zoom przy bardzo małych rozmiarach oraz umożliwiają podgląd na żywo za pośrednictwem internetu. Nie zawsze jednak potrzebujemy tak zaawansowanego sprzętu, w wielu przypadkach wystarczy zwykła kamera nagrywająca obraz na wbudowany dysk twardy. Inaczej sprawa się ma w dużych sklepach oraz magazynach. Tam konieczna jest instalacja monitoringu wysokiej jakości zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dlatego należy zwrócić uwagę na wodoodporność oraz zabezpieczenia przed aktami wandalizmu. W domach natomiast często spotykane są kamery dyskretne, które przypominają urządzenia codziennego użytku.
Zupełnie inną kategorią kamer są te przeznaczone do monitoringu parkingów. Często wyposażone są w detektor ruchu oraz podczerwień, która pozwala na śledzenie ruchu również w ciemnościach. Dodatkowo taki rodzaj kamer jest znacznie bardziej wytrzymały.
Najlepszym wyborem jest zwrócenie się bezpośrednio do firm zajmujących się instalacją takich zabezpieczeń, ponieważ ich specjaliści dokładnie wiedzą jaki monitoring zastosować w konkretnym przypadku.

Call Now Button