| | Niedziela - Zamknięte
Avatar

Planowanie instalacji monitoringu – od czego zacząć?

Planowanie instalacji monitoringu – od czego zacząć?

Każdy monitoring powinien spełniać określone funkcje, które są dla nas niezbędne, niezależnie od tego, czy potrzebujemy system monitoringu do naszej firmy, do naszego domu, czy też do naszego pojazdu. Przede wszystkim powinniśmy mieć bardzo dobrą kamerę, która umożliwia obserwacje całego terenu, który chcemy monitorować. Bardzo ważnym elementem monitoringu jest rejestrator, który będzie zapisywał cały obraz przesłany z kamery i zapiszę go na dysku komputera. Jeżeli chcemy rejestrować monitoring całodobowo, to warto zaopatrzyć się w bardzo duży dysk, który umożliwi archiwizowanie obrazu, który już nagraliśmy.

Kiedy planujemy monitoring do miejsca, gdzie chcemy oglądać cały podgląd w czasie rzeczywistym, to warto również wybrać wysokiej jakości monitor, na którym będziemy wszystko widzieć na żywo. Na koniec musimy zaopatrzyć się w takie dodatkowe akcesoria jak: okablowanie, zasilacz do kamer czy też puszki montażowe. Oczywiście najlepiej zdecydować się na a zestaw All in One, gdzie będziemy mieć wszystkie elementy scalone w wideorejestrator, tak jak to jest w wideorejestratorach samochodowych.

Mamy tak naprawdę do wyboru trzy różnego rodzaju technologie takie, jak:

Monitoring analogowy, który jest tradycyjnym monitoringiem najczęściej kupowanym rozwiązaniem, ponieważ jest to najprostszy monitoring do instalacji i jest przesyłany z sygnałem analogowym. Jego główne zalety to najniższa cena wśród wszystkich monitoringów, brak opóźnień w przesłaniu obrazu, jak również niezawodność.

Monitoring IP to nowoczesne rozwiązanie, gdzie sygnał idzie za pomocą technologii cyfrowej i posiada znacznie większą rozdzielczości niż sygnał analogowy.

Trzecim rodzaje monitoringu jest monitoring AHD, który jest takim połączeniem monitoringu cyfrowego z analogowym.

Call Now Button